Pri stavaní nového domu myslíme na všetko

Pri stavbe nového domu by sme mali myslieť nielen na rozmery, efektívnu spotrebu energií a celkovú cenu ale aj na budúce nepriaznivé situácie. Stavba nového domu v sebe zahŕňa mnohé úkony s ktorými sa musíme vysporiadať. Na úplnom začiatku je to administratíva, ktorá nás čaká. Pokračujeme samotnou stavbou domu. A končíme jej kolaudáciou. Nie je na škodu si pred stavbou premyslieť všetky úsporné a preventívne riešenia, ktoré by sme mohli v budúcnosti pri využívaní budovy potrebovať.

Mysleli ste pri stavbe domu naozaj na všetko?

Efektivita spotreby energií

Jedným zo základných potrieb pri stavbe nehnuteľnosti je potreba efektívneho hospodárenia s energiami. Od tejto potreby sa odvíja nielen stavba a proporcie budovy ale aj riešenia v jej okolí. Kvalitné okná a zateplenie by malo byť samozrejmosťou s ktorou dnes každý počíta. Počuli ste ale o iných vylepšeniach, ktoré sú dostupné na trhu? Jedným z nich je podlahové kúrenie. To zabezpečuje úspornejšie narábanie s teplom a chladom v priestore, pričom samotné šetrí spotrebu energie na vykurovanie priestorov. Ďalším opatrením je výstavba zelenej strechy. Je to naozaj dizajnérsky počin. Zelená strecha je vizuálne jemná avšak pritiahne každé oko a poteší vyznávačov prírodných kompozícii. Navyše má vysoko izolačný efekt. Zabijete tak hneď niekoľko múch jednou ranou. Možno ste nevedeli ale pri všetkých novostavbách ktoré chcete skolaudovať je potrebný energetický certifikát budovy. Práve ten zohľadňuje všetky úsporné riešenia, ktoré sa pri stavbe nehnuteľnosti použili. Dôležité je pritom dostať sa do skupiny A – teda nízkoenergetické a pri spotrebe energií efektívne.

trativod by mal byť zabezpečený a vsadený do koncepcie pozemku

Skryté hrozby budúcnosti

Negatívny vývin zmien v počasí nás časom môže poriadne potrápiť. Práve kvôli striedaniu suchých a horúcich dní s dňami plnými vysokého úhrnu dažďových zrážok sa mnohý majitelia pozemkov rozhodli pre krok, ktorý môže zachrániť ich pozemok pred zavodnením a následným nielen rozmočením pôdy ale aj podmytím základov. Jedná sa o jednoduché osadenie trativodu. Ten efektívne odvádza dažďovú vodu a zachováva vyrovnanú hladinu vlhkosti na pozemku. Ak teda staviate dom nezabudnite zohľadniť aj takéto možné komplikácie v budúcnosti. Plastové palety na trativody https://www.schoellerallibert.com/sk/produkty/plastové-palety sú elegantným riešením prekrytia trativodu a zabezpečením pred jeho zanesením či úrazom. Na stránkach schoellerallibert.sk nájdete rôzne variácie týchto paliet vo vysokej kvalite.

About the Author

You may also like these