Žime netoxickú domácnosť

Včera večer sme pozerali na TV Doma podľa skutočnej udalosti film FLINT otrávene mesto. Išlo tam o to že v tom meste FLINT sa začala objavovať hrdzavá voda keď ľudia čerpali vodu na pitie či na varenia a pod. Tak obyvatelia toho mesta začali mať veľké zdravotné problémy od vypadávania vlasov cez pupáky po tele a pod. Riešili daný problém cez úrady ale tie im ustavične klamali do očí že je to dočasný problém omyl. Tam sa viacero ľudí dalo dokopy a začali bojovať až  zistili čo vlastne vo veci. tá voda bola nakazená olovom lebo tie potrubia boli neskutočne hrdzavé staré. Toľko bojovali tie skupiny ľudí až napokon sa dovolali spravodlivosti a vyhrali. Tie ženy ktoré spustili tú kampaň napokon založili nadáciu na záchranu mesta. Keď si len spomenieme aj my ostatní v akej jedovej dobe žijeme. Čo všetko na nás číha v domoch či na pracoviskách ani by sme neverili.

dávaj pozor aj na používanie klímy

My sme pred rokmi bývali v staršom byte v meste ako sme sa po čase dozvedeli ten činžiak mal cirka 40 rokov vtedy o to nič . my sme bývali na samom vrchu na 4 poschodí a dá sa povedať že pod strechou aj keď to nebol tzv. podkrovný byt ale bežný. Tam išlo o to že tá strecha bola samí Azbest je nebezpečný. To nie len že na bytovkách za socializmu dávali Azbest ten je všade na starých budovách je na školách či nemocniciach. Je to ako časovaná hrozba. Nakoľko Azbest vyvoláva rakovinu. Zatiaľ čo verejne EU rozbúrilo tzv. nálezy na zdravie škodlivých látok v 12 izbách v nemocniciach 12 štátoch sveta na konci mesiaca november sa objavila správa že najmenej 300 škôl v ČR je ohrozených azbestovým prachom ktorý sa uvoľňuje z tzv. panelov . jeho súčasťou bývajú azbestové izolačné dosky. tieto správy ďalej uvádzajú že tzv. azbest sa používal ako súčasť stavebného materiálu v 70 až v 80 r minulého storočia.

Eko

 V tej dobe bol považovaný za bezpečný . Teraz pri tzv. rekonštrukcii v poslednej dobe dochádza k narušeniu týchto panelov a uvoľňujú sa azbestové vlákna v podobe prachu. Tzv. problémy s azbestom ktorý sa v organizme človeka ukladá a postupne sa podieľa na vznik nádorov môžu mať ďaleko väčšie následky. mali by byť tieto budovy urýchlene prerobené a azbest odstránený. Byty ako také by mali byť čisté nemali by obsahovať azbest ani iné škodlivé látky. ani v izbách by sme nemali mať materiál či kozmetiku všetko sú to jedy. Aby sme mohli zdravo a dobre spať. Spánok by mal byť podľa vedeckých dokázaní tých 8 hodín no nie každý to môže dodržať. Mali by sme mať za každého počasia otvorené okná aby sme vyvetrali si miestnosti ktorých prebývame. Ale mali by sme predchádzať plesniam v byte. Žime v pohode.

About the Author

You may also like these

No Related Post