Svetlo je v miestnostiach dôležité, vhodné materiály ako je sklo k presvetleniu dopomáhajú

Pocit Intimity v miestnosti dosiahneme možnosťou jej dočasného uzatvorenia dverami, ktoré môžu byť jednokrídlové alebo dvojkrídlové, otváravé, posuvné, skladacie či automatické, na všetky sa však kladie spoločná požiadavka trendového dizajnu. Presvetlenie miestností je základná požiadavka pri ich priestorovom navrhovaní, úlohu v tom zohrávajú okná, ktorých počet a veľkosť musí zodpovedať normám, k ich naplneniu však môžu prispieť aj vhodné dvere, napríklad zo skla. Krídla dverí je možné navrhnúť ako sklenené v oceľovom ráme alebo v bezrámovom štýle, otváravé či posuvné patria k najčastejšie používaným.

Svetlé priestory sú výsledkom použitia skla

Bývanie si po nejakom čase vyžaduje rekonštrukciu, ktorá môže byť väčšieho rozsahu alebo sú to len kozmetické úpravy, ktoré zahŕňajú výmenu jednotlivých častí prvkov interiéru, môžu to byť dvere. Staré, nepriehľadné plné krídla dverí sa výmenou za sklenené stanú stredobodom priestoru najmä v prípade, ak budú aj dizajnovo odlišné od doterajších dverí. Sklo je nadčasový materiál, jeho ošetrovanie zvládnete jednoducho a lacno, stačí ho poumývať a preleštiť, navyše ponúka aj viaceré možnosti povrchovej úpravy.

Sklenené krídla dverí a navyše aj posuvné nestoja majetok, no ich vplyv na celý interiér je oživujúci. K ich originalite môžete prispieť vlastným nápadom a dvere ozdobiť grafickým návrhom podľa svojho vkusu. Do existujúceho otvoru po pôvodných dverách sklenené dvere ich osadíte jednoducho, sklenené krídla môžu mať rám z nehrdzavejúcej ocele či hliníka alebo ak chcete čistejší dizajn, tak použite samotné sklo bez rámu.

Dvere sú nutné v každom type budovy

Priesvitné číre sklo má bonusovú vlastnosť, a tou je priepustnosť svetla, čo sa dá využiť pri rozhodovaní aký uzáver miestnosti využiť, ak je tmavá a nemá prístup k dennému svetlu. Cez sklo totiž preniká dostatok svetla, a to treba brať do úvahy pri ich osadzovaní. Môže to byť doma lebo na pracovisku, ale vlastne všade tam, kde je to nutné.

About the Author

You may also like these