Pri každom novom prvku rátame s jeho dlhou životnosťou

Nehrdzavejúca oceľ má už vo svojom názve jednu mimoriadne vítanú vlastnosť, a tým je nulová možnosť skorodovania. Aj pri nej síce záleží na kvalite podľa miesta určenia, pretože v exteriéri bude vystavená agresívnejším poveternostným podmienkam ako vo vnútri budov, no pri jej správnom výbere bude dlho rovnaká. Hovorí sa, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť lacné veci, a niečo na tom bude, pretože ak si zadovážite lacný výrobok, ktorého životnosť je krátka, musíte ho kupovať opäť a oveľa častejšie, čo vás stojí nejaké peniaze, v konečnom dôsledku aj viac ako by ste zaplatili za drahší, ale nerezove zabradlie Lmmont kvalitnejší výrobok, a ten by vám vydržal nepomerne dlhšie. To platí aj pri zábradlí na schodiská, terasy a balkóny, ktoré sú súčasťou každej budovy, a tak ich nemôžeme obísť.

Drevo má stále svojich zástancov

Stĺpikové zábradlie z nehrdzavejúcej ocele je pre mnohých z nás asi najznámejším typom, no poznáme aj kombináciu tejto nosnej konštrukcie a sklenenej výplne. Obidva typy zábradlia môžu byť svojou vizážou prínosom budovy, jej celkovej architektúry a dizajnu. Lesk zábradlia je základ elegancie, ktorou upúta a zaujme. Stĺpiky sa kotvia z bočnej strany do podlahy alebo zhora, skryté kotvenie z neho vytvorí úplne čistý prvok.

Sklo je nutné použiť iba bezpečnostné, uchytené úchytmi k oceľovým stĺpikom, rozličnej povrchovej úpravy, grafického spracovania či farebnosti skla. Výsledkom bude originálne spracované zábradlie terasy či schodiska alebo balkóna, no v prvom rade je nutné zaistiť jeho bezpečnosť. Normy udávajú maximálnu aj minimálnu výšku, vzdialenosti stĺpikov či kotvenie a podobne, dizajn a materiál je už v rukách architekta či investora.

Nákres musí byť pomerne presný

Vypracovať cenovú ponuku je možné iba na jednotlivé zábradlie osobitne, lebo každé je vyrábané na mieru, s rôznym množstvom materiálu a jeho druhom, typom či štýlom, pri ktorom sa častokrát vyskytne aj nutnosť vyrobiť nejaký atypický prvok či špeciálne kotvenie a podobne. Je to však časť interiéru či exteriéru, ktorá bude svoju funkciu plniť dlhé roky, preto jeho kvalita musí byť na prvom mieste.

About the Author

You may also like these