Slabá erekcia

Jednou z porúch týkajúcich sa práve erekcie je slabá erekcia. Ľudia si často zamieňajú pojem slabá erekcia a erektilná dysfunkcia. Dysfunkcia znamená, keď muž nie je vôbec schopný dosiahnuť erekciu z rôznych príčin. Slabá erekcia je „iba“ nedostatočné a neúplné stoporenie penisu. Vyskytuje sa veľmi často, o čom svedčí aj fakt, že každý druhý muž po štyridsiatom roku života trpí slabou erekciou.

kratka-erekcia

Medzi hlavné príznaky tejto poruchy patrí neskorší nástup erekcie a naopak jej príliš rýchly koniec. Muži majú tým pádom problém zvládnuť bežný pohlavný styk. Stoporenie je tiež nekompletné, teda penis nie je dostatočne tvrdý. Ak sa pýtate, čo sa skrýva za slabou erekciou, často ide o kombináciu viacerých príčin. Tie najčastejšie sú problémy s nervovou sústavou, ochorenia srdca, vrodené predispozície či užívanie liekov. Samozrejme, že nesmieme zabudnúť i na dôležitý faktor, ktorým je životospráva muža a jeho psychické nasadenie. Ak je muž pravidelne v strese alebo má depresie, môže sa to prejaviť práve na probléme s erekciou.

0847d5211daa2cfcfde28d825aa07d5d_L

V prípade, že máte tento problém dlhodobo, je na mieste navštíviť lekára. Ten vám urobí vyšetrenia ako napríklad odber krvi, moču a ultrazvuk vášho penisu. Ak vám lekár potvrdí slabú erekciu, nasadí vám vhodnú liečbu. Môže vám predpísať lieky, či už na prírodnej báze alebo tej chemickej. Určite vám ale prikáže aj zmeniť životosprávu, vyriešiť si všetky psychické ťažkosti, hlavne tie, ktoré zasahujú do vášho partnerského a sexuálneho života.

Jedným z riešení môže byť aj užívanie prírodných doplnkov na podporu erekcie, medzi ktoré patrí napríklad koreň macy peruánskej, veľmi známy liek Zerex a mnoho ďalších. Na trhu nájdete naozaj obrovské množstvo liekov bez lekárskeho predpisu práve na problémy s erekciou. Najdôležitejšie je však pravidelne sa hýbať, neprejedať sa a udržiavať stabilný vzťah s vašou partnerkou.

About the Author

You may also like these