Matrac s dobrou pamäťou je ten najlepší matrac!

Pamäťové matrace segum.sk sú asi tým najlepším, čo môžete dopriať vašej chrbtici a kĺbom. Viete si predstaviť rána, kedy vás nič nebolí a ste vyspinkaní do ružova? Áno, aj takto to môže vyzerať vtedy, keď budete spať na vhodnom a kvalitnom matraci.Žena leží v posteli položenej na lúke

Čo je to vlastné pamäťová pena?
Pamäťová pena je materiál, ktorý má vysokú hustotu, vďaka čomu je pevný. To, že pri ľahnutí na takáto matrac „nepadnete“ až na rošt, je len prvou jeho výhodou. Hlavným benefitom, ktorý pamäťové matrace ponúkajú, je to, že vaša chrbtica nie je vykrivená do neprirodzených a zároveň nezdravých polôh. Práve to, že v noci neležíte správne, má za následok ranné bolesti chrbtice, stuhnutosť kĺbov, niekedy i tŕpnutie končatín.

Pamäťový pena je materiál, ktorý si doslova zapamätá vaše telo, čo je mimochodom dôvod, prečo by ste takýto matrac mali užívať vždy len vy. Napríklad v hosťovskej izbe by ste sa mali poobzerať po iných kvalitných kúskoch, napríklad po matracoch pružinových alebo taštičkových.

Ako je to s ich cenou
So všetkých ortopedických matracov sú tie pamäťové dnes asi najlacnejšie. Samozrejme, závisí to do konkrétneho výrobcu, predajcu, rozmerov a typu matraca, avšak v porovnaní s matracmi pružinovými, spomínanými taštičkovými či latexovými, je pamäťová pena skutočne tou najlacnejšou alternatívou.

Pre koho nie je pamäťová pena vhodná?
Pozitíva tohto materiálu máme za sebou, teraz pred nami ešte stojí otázka, či môže pamäťová pena niekomu nevyhovovať, a či má i nejaké mínusové vlastnosti. Určite má, je ich však málo.Žena sedí v posteli a prezerá si knihy

Pamäťová pena môže byť nevhodná pre:

  • Ľudí trpiacich silnými alergiami alebo dýchacími problémami: Aj keď je tento materiál dostatočne vzdušný, predsa len, ide o penu, ktorá nedosahuje priedušnosť pružinových matracov.
  • Ľudí, ktorí trpia špecifickými problémami s chrbticou alebo inými časťami ich pohybového aparátu: Pokiaľ potrebujete počas spánku vaše telo udržiavať v špecifickej polohe, poraďte sa dopredu s ortopédom.

About the Author

You may also like these