Erektilná dysfunkcia u starších, ale aj mladých mužov

Je niekoľko vecí, ktoré v nás dokážu nabudiť frustrujúci pocit. Sklamanie, niekedy aj zo samých seba. Za niektoré veci si priamo môžeme my sami, k iným dopomôže aj nepriaznivý osud. Ten tu ale riešiť nebudeme, no zameriame sa na fakt, že prekvapivo veľa mužov trápia trvalé problémy so slabou erekciou.

Majú svoju partnerku, resp. ženu, no tento stav sa čoraz pravidelnejšie podpisuje pod to, že nemôžu mať plnohodnotný sexuálny styk. Tým pádom ten milenecký život už nie je taký, ako kedysi a vieme, že milenecký život je pomerne dôležitou súčasťou každého vzťahu.

Alebo môže ísť o situáciu, kedy erektilná dysfunkcia v tom či onom smere postihuje aj mladých mužov. Nájdu si dievča, ktoré im je naozaj sympatické, vydarí sa im rande, začnú spolu konečne chodiť a chalan vie, že ho toto dievča veľmi priťahuje. Ak ale príde hodina pravdy, tak telesná schránka takúto príťažlivosť nedáva najavo. Teda neprichádza k potrebnému „postaveniu“ údu. V takýchto situáciách ide pravdepodobne o psychologické faktory ako stres, nervozita, strach zo zlyhania, neskúsenosť a podobne. Ale ktovie, ak sa tento stav prejavuje už dlhodobo, rovnako môže ísť o organické faktory tak, ako spravidla u starších mužov.

depresívny muž

Teda o stav, kedy zlyháva niektorá súčasť, ktorá bráni k tomu, aby sa do oblasti pohlavného údu v čase vzrušenie navalilo väčšie množstvo krvi, ktoré spôsobuje erekciu. Ak za to nemôže psychika, tak potom práve problém s cievami a krvným obehom. Silnú erekciu však v takomto prípade vedia priniesť tabletky cialis s obsahom funkčnej látky Tadalafil a ich účinok prichádza do hodiny.

muž pri jazer

Do tretice za opisované problémy môžu aj hormóny, respektíve nízka hladina testosterónu. Jeho dostatok v tele sa naopak podpisuje pod prirodzene vysoké a zdravé libido. Ak sa ale jeho hladina zníži, stráca sa aj chuť na sex a sním takisto schopnosť dosiahnuť silnú erekciu. Zodpovedný za tento stav býva v mnohých prípadoch stres a konkrétne stresové hormóny, čo „zabíjajú“ testosterón. Stresových hormónov sa dokážeme najlepšie zbaviť pohybovými aktivitami a športom.

About the Author

You may also like these